Hledat

Kategorie

Košík  

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
DPH 0 Kč
Celkem 0 Kč

Ceny jsou s DPH

K pokladně

Aktuálně

17.12.2015
Od dnešního dne je k dostání knížka povídek Máváme labutím, která vznikla na kurzech Tvůrčího psaní u Reného Nekudy. Těšíme se na její další život a vývoj :-)

7.12.2015
Právě v těchto dnech se tiskne knížka, na které se podílel René Nekuda se svým týmem psavců :-) První informace již brzy zde ...

5.5.2015
Na světě ... jsou překlady titulů "Velké otázky" a "Další velké otázky" od Paula Daviese.

15. října 2014
Světlo světa spatřuje Antikvariát U Veverky, kde pro vás budeme postupně zařazovat zajímavé tituly :-)

06. října 2014
Výborná povídka C. M. Kornblutha "Malá černá brašna" je už dostupná i ve formátu elektronické knihy.

03. října 2014
v našem nakladatelství vychází druhá básnická sbírka pana Josefa Tomáše. Tentokrát pod názvem Obrazy malované slovy.

29. září 2014
Vydáváme naši první elektronickou knihu. Jde o již dobře známého "Básníka" od Alexe Skovrona, který vyšel před časem také v tištěné formě.

8. září 2014
Koncem září se na pultech knihkupectví objeví zajímavá povídka, která v překladu nese název "Malá černá brašna". Jde o původní povídku The little black bag od autora C. M. Kornblutha, která vyšla v Astounding Science Fiction magazine v roce 1950.   

V těchto dnech se také dokončuje naše první E - kniha a to Básník, následovat bude Malá černá brašna a postupně budou vydány všechny básnické sbírky pana Josefa Tomáše. Máte se tedy na co těšit :-)
 

9. července 2014
Právě vyšel překlad Alexe Skovrona "The Poet". O překlad, pod názvem "Básník", se postaralo duo Josef Tomáš a Hana Tomková. 

16. května 2013 vychází překlad knihy Michaela Heapa "TEORIE DUŠE - Věčné sebeuvědomování", která se hned představí na mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy Praha 2013 v Holešovicích.

 

Newsletter

Nakladatelství Ing. Petra Lukšíčka, nazvané U Veverky, bylo založeno v Brně na počátku dubna 2013. Jedním z hlavních důvodů byla snaha pomoci vydat knihu  Čecho-australanovi, panu  Josefu Tomášovi, který se rozhodl vydat překlad knihy Michaela Heapa Universal Awareness (A Theory of the Soul).


"Původně se jednalo o knihu pro mé spolužáky a pár známých", jak říká sám básník Josef Tomáš. "Pak mě ale napadla myšlenka vydat knížku Teorie duše (Věčné sebeuvědomování)  pro širší veřejnost. Mám velkou radost, že se to nakonec povedlo i díky panu Lukšíčkovi, který během měsíce a půl zajistil všechny aktivity potřebné k tisku a distribuci knihy."

Nakladatelství U Veverky je tedy "mládě" mezi nakladateli ... Jeho předností jsou však: nadšení, hravost, velké organizační schopnosti, houževnatost, tah na bránu a jasná vize (získané mnohaletou praxí v oblasti plánování a projektového managementu).
Podle majitele nakladatelství nejde jen o samotné vydání knihy. "Jedná se o celkový koncept, který je šitý zákazníkovi přímo na míru. Naše práce může začít klidně úvahou o napsání knihy, přes získání grafika či ilustrátora, korekcí textu, vybráním vhodného tisku knihy až po zajištění prodeje v distribuční síti, včetně zastupování autora. Tím ale nejsou dány naše hranice. Vše záleží na zákaznických přáních a naší kreativitě a možnostech, které jsou téměř bezbřehé ..."


"CHCETE SI SPLNIT SVŮJ SEN A VYDAT VLASTNÍ KNIHU? PAK JSTE TADY SPRÁVNĚ. "

TĚŠÍME SE NA VÁS A NAŠI SPOLEČNOU CESTU ...